تهران - کیلومتر 14 جاده قدیم کرج - جاده شهریار- بعد از کارخانه جات ایران یاسا - ابتدای شهرک سعید آباد مجتمع صنعتی گلگون - خیابان دوم جنوبی پلاک 5

021-65610908

021-65610906

فنر کوچک


معرفی فنر کوچک

فنر کوچک یکی از قطعاتی است که در بسیاری از لوازم و وسایل روزمره یا در محل کار استفاده می شود. این فنر ها ابعادی کوچک تر از حالت معمول دارند و در عین حال برای بسیاری از دستگاه ها، کلیدی و پر اهمیت هستند.

یکی از مزیت هایی که این فنر ها دارند، امکان سفارشی سازی آن هاست. شما می توانید فنر مورد نظر خود را متناسب با نیازتان در جنس، طرح و اندازه ای ویژه سفارش دهید.

فنر کوچک این قالبیت را دارد که نیروی مکانیکی را در خود ذخیره کند و سپس آن را آزاد کند. همچنین فنر مذکور می تواند به عنوان یک عنصر کششی بین 2 قطعه کوچک عمل کند.

این عنصر کششی از دور شدن بیش از حد 2 قطعه جلوگیری می کند. در این مقاله قصد داریم شما را با ماهیت فنر های کوچک، انواع فنر کوچک و کاربرد هر یک از آن ها و در نهایت فاکتور های قابل بررسی برای خرید فنر های کوچک آشنا کنیم. اگر هنوز در خصوص خرید این فنر ها تردید دارید، این مقاله می تواند تا حد زیادی شما را راهنمایی کند.


فنر کوچک چیست؟

فنر های فشاری کوچک در طول زندگی روزمره ما به وفور استفاده می شوند. این فنر ها برای برطرف کردن نیاز های ما بسیار مهم هستند؛ به همین دلیل طراحی و انتخاب درست آن ها باید با دقت انجام شود.

برخی از کاربرد های این نوع فنر شامل لوازم خانگی، وسایل الکتریکی، تجهیزات پزشکی و... است ولی کاربرد فنر کوچک به این موارد محدود نمی شود. فنر فشاری کوچک از سیم های پیچیده شده و مرتبی تشکیل می شود

. با فشار یک فنر نیروی مکانیکی آن به عقب رانده می شود و اصطلاحا ذخیره می شود. فنر طوری طراحی شده است که به حالت اولیه خود بر می گردد و انرژی ذخیره شده را آزاد می کند.

اگر بخواهیم از دیگر کاربرد های این فنر ها بگوییم، باید به اسباب بازی ها، تلفن هوشمند، تشک ها، خودکار، دفترچه یادداشت، تجهیزات معدن و حفاری و تجهیزات صنعتی اشاره کنیم.

مواردی که تا به حال ذکر کردیم نشان می دهند، شما در طول روز چه در زندگی روزمره و چه در محل کار از این فنر ها استفاده می کنید. فنر کوچک جزئی از محصولاتی است که در طول روز از آن ها استفاده می کنید.

فنر های فشاری در اندازه های مختلفی تولید می شوند. درجات سختی هر یک از آن ها با یکدیگر تفاوت دارد. فنر های در ابعاد کوچک در کلید های الکتریکی استفاده می شوند و این به خاموش و روشن کردن راحت کلید کمک می کنند.


انواع فنر کوچک

فنر های کوچک کاربرد های مختلفی دارند که در بالا به آن ها اشاره کردیم. به طور کلی فنر ها در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. هر یک از این فنر ها در ابعاد کوچک تا بزرگ ساخته می شوند و انتخاب هر یک از آن ها به کاربرد مورد انتظار شما بستگی دارد. در ادامه می توانید با انواع فنر کوچک و کاربرد های هر یک از آن ها آشنا شوید.