تهران - کیلومتر 14 جاده قدیم کرج - جاده شهریار- بعد از کارخانه جات ایران یاسا - ابتدای شهرک سعید آباد مجتمع صنعتی گلگون - خیابان دوم جنوبی پلاک 5

021-65610906

09122758394

فنر تسمه ای
مشخصات فنی
توضیحات

یکی دیگر از محصولا ت میلاد فنر ، تولید انواع فنرهای فرم دار می باشد که این گونه فنر ها با دستگاه های پیشرفته که دارای سیستم های کنترلی دقیقی هستند (CNC).به صورت کامل تولید می گردد.و مورد استفاده در بیشترصنایع قرار می گیرد.

فنر تسمه ای

آیا در کسب و کار خود به فنر ها نیاز دارید؟ بسیاری از کسب و کار ها هستند که برای تولید محصولات خود به فنر ها از جمله فنر حلزونی نیاز دارند. این نوع فنر با نام فنر تسمه ای هم شناخته می شود.

وظیفه فنر مورد نظر ذخیره انرژی و اتصال دو جسم است. به طور کلی استفاده از انواع فنر ها در صنایع مختلفی از خودروسازی تا تجهیزات پزشکی رایج است. برای اینکه بدانید کسب و کار شما به تعداد زیادی از این قطعات نیاز دارد یا خیر، باید با کاربرد های آن ها آشنا شوید.

فنر ها ساخته شده اند تا در اتصال 2 جزء یا ذخیره انرژی به شما کمک کنند. فنر های حلزونی یک عدد سوراخ یا قلاب در انتهای سیم مارپیچ خود دارند، که برای اتصال مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد های فنر های حلزونی بسیار متنوع است ولی می توانیم به صنایع دوربین سازی، ساعت سازی، اسباب بازی اشاره کنیم.

اگر می خواهید با ماهیت فنر های حلزونی، کاربرد های آن ها، انواع آن و نحوه قوی کردن فنر آشنا شوید، ادامه این مقاله می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره تولید فنر فشاری هستید به این صفحه مراجعه کنید.


فنر حلزونی

به طور کلی انواع مختلفی از فنر ها در بازار وجود دارند که در صنایع و کسب و کار های متعدد مورد استفاده قرار می گیرند. همه این فنر ها محاسبات و مشخصات خاص خود را دارند. یکی از این فنر ها، فنر های حلزونی است که کاربرد های مختلفی هم دارد.

فنر حلزونی شکلی شبیه به نوار دارد که معمولا از فلز ساخته شده است. این نوار های فلزی به دور یک محور پیچیده شده است. از فنر های حلزونی معمولا برای ذخیره انرژی استفاده می کنند. مهم ترین کاربردی که این نوع فنر دارد، استفاده از آن در مکانیزم ساعت است.

فنر مورد بحث برای اعمال حرکت درون ساعت، طراحی و ساخته شده است. علاوه بر آن برای بسیاری از کاربرد های مهندسی از آن استفاده می شود.

مجموعه میلاد فنر مفتخر است تمامی خدمات مربوط به فنر سیم کشی را در اختیار شما قرار دهد.


فنر حلزونی چیست؟

به طور کلی فنر یکی از قطعات مورد استفاده در بسیاری از صنایع است که می تواند انرژی مکانیکی را در خود ذخیره کند. پس از ذخیره سازی انرژی با آزاد شدن فنر، انرژی آزاد می شود. فنر حلزونی یکی از همین قطعات کاربردی است.

این فنر با نام تسمه ای هم در بازار شناخته می شود. فنر حلزونی یک سوراخ قلاب یا پیچ در انتها دارد که از بخش حلزونی آن فاصله گرفته است. این سوراخ یا قلاب برای اتصال به هر قطعه یا دستگاه دیگری طراحی شده است.

صاحبان صنایع خودروسازی تا مراقبت های بهداشتی و ساختمانی از این نوع فنر در لوازم و تجهیزات خود استفاده می کنند. استفاده از این نوع فنر زمانی کاربردی است که به یک چرخش جزئی در زمان اعمال نیرو نیاز داشته باشید و در ادامه نیاز دارید که وسیله ای که این چرخش را اعمال می کند به حالت اولیه خود برگردد.


ساخت فنر حلزونی

ساخت فنر های حلزونی با استفاده از فرایند ماشین کاری سرد یا گرم ساخته می شود. در فرایند ماشین کاری گرم فلزات را گرم می کنند و سپس آن را در قالبی با مشخصات مورد نظر می ریزند تا به شکل مارپیچ درآید.

در فرایند ماشین کاری سرد فلز را به صورت یک نوار بلند می برند و سپس آن را به صورت دایره ای دور یک قطعه فلزی جمع می کنند. فولاد و آلمینیوم از رایج ترین مواد اولیه ای هستند که برای ساخت فنر حلزونی مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از مواقع که به رسانایی فنر نیاز باشد، از مس هم برای ساخت آن استفاده می کنند.


کاربرد فنر حلزونی

فنر های حلزونی یکی از پر کاربرد ترین فنر ها در صنایع مختلف هستند که در ابعاد کوچک تا بزرگ ساخته می شوند. به طور کلی این فنر ها به شکل مارپیچ جمع می شوند. جنس فنر از فولاد بسیار نازک است که انعطاف پذیری بالایی هم دارد. استفاده فنر حلزونی معمولا در موارد زیر خلاصه می شود:

• ساعت و دوربین

• سلاح های خودکار

• اسباب بازی

• استارت موتور های کوچک

علاوه بر موارد بالا می توانید از فنر مورد نظر در ساخت سنجاق های لباس، درب های عقب چرخشی و درب های پارکینگ هم استفاده کنید.

اگر به دنبال تولید کننده سری فنر هالوژن هستید به این صفحه مراجعه کنید.


انواع فنر تسمه ای

نوعی از فنر های حلزونی نوار های مستطیل شکلی هستند که دور یک مدار پیچیده شده اند. این فنر ها انرژی گشتاور را ذخیره و سپس آزاد می کنند. فنر های تسمه ای یا حلزونی در اندازه ها و جنس های مختلفی قابل خریداری هستند.

یکی از فنر های حلزونی با نام فنر حلزونی تخت شهرت دارد. علاوه بر آن شکل های متداول از انواع فنر های حلزونی با نام کیپ و گام دار شناخته می شوند. فنر های کیپ بیشتر در ساخت جارو برقی مورد استفاده قرار می گیرند.

در قسمت جمع کننده سیم جارو برقی از فنر برای بستن راحت آن استفاده می شود. در مقابل فنر های گام دار از نظر ظاهری کمی با فنر کیپ فرق دارد. بر خلاف فنر های کیپ، بین لایه های فنر گام دار، فاصله هایی وجود دارد و می توانید فضای آزاد بین آن ها را مشاهده کنید. استفاده از هر یک از این 2 محصول به میزان چرخشی که نیاز دارید، بستگی دارد.


استفاده از فنر تسمه ای در قطار ها

همانطور که گفتیم در صنعت خودرو سازی و ماشین آلات از فنر ها استفاده می شود. این فنر ها در راه آهن باید بسیار محکم و با دوام باشند. فنر حلزونی انعطاف پذیری، تعلیق و پشتیبانی لازم را دارد.

به همین دلیل از آن ها برای اقداماتی مثل بارگیری، حمل ریگ، برش و حفاری استفاده می شود. با توجه به اینکه این نوع فنر با دقت زیادی طراحی می شود، از دوام و طول عمر بالایی هم برخوردار است. فنر های حلزونی برای اتصال 2 جزء و به هم نزدیک کردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.


استفاده از فنر حلزونی در کمپرسور ها

فلز های حلزونی برای استفاده در کمپرسور عالی هستند؛ زیرا سبب حفظ فشار یکنواخت و جذب ارتعاشات می شوند. علاوه بر آن چند واقعیت مهم وجود دارد که باید در زمان تعویض فنر، از آن ها آگاه باشید. در صورتی که کسب و کار شما به لولای درب، استارت خودرو، تله موش و.... مرتبط باشد، می توانید از این نوع فنر استفاده کنید.


حقایقی درباره فنر حلزونی و مدل های دیگر فنر

به طور کلی فنر یک قطعه الاستیک محسوب می شود که توسط شرکت های تولید کننده فنر برای صنایع مختلف طراحی و تولید شده است. اکثر فنر ها از جمله فنر تسمه ای شکلی مارپیچ دارند و برای حفظ نیرو بین اجسام مورد استفاده قرار می گیرند.

این قطعات می توانند انرژی مکانیکی را ذخیره کنند و متناسب با نیرویی که بر آن ها اعمال شده است، آن را آزاد کنند. بیشتر فنر ها با استفاده از سیم فولادی ساخته می شود. حقایقی درباره انواع فنر وجود دارد که در ادامه می توانید آن ها را مطالعه کنید.

ما در مقاله های قبلی درباره انواع واشر توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.


کاربرد های پزشکی

یکی از اجزای مهم و پر کاربرد در ساخت وسایل و تجهیزات پزشکی، فنر ها هستند. از لوازم مورد نیاز در جراحی تا تجهیزات پیشرفته پزشکی به استفاده از فنر نیاز دارند.


فنر ها و فناوری

انواع فنر از جمله فنر تسمه ای یا حلزونی با گسترش فناوری رایانه و تلفن، به طور مداوم توسط سازندگان فنر تولید می شود.

انواع فنر از جمله فنر حلزونی یک جزء فوق العاده و کارآمد هستند. آن ها هم انرژی را به طور موثری ذخیره می کنند و هم در شکل و اندازه های متنوع برای صنایع مختلفی تولید، مورد استفاده قرار می گیرند.

فنر ها در شکل های استاندارد و سفارشی تولید می شوند که در صورت نیاز می توانید محصول دلخواه خود را با ویژگی های مورد نیاز، سفارش دهید. قیمت فنر حلزونی در این صورت از نوع سفارشی آن کمی متفاوت خواهد بود.


چگونه می توانید فنر حلزونی را قوی کنید؟

اگر می خواهید از یک فنر حلزونی یا هر نوع فنر دیگری استفاده کنید، شاید بهتر باشد کمی آن را قوی تر و محکم تر کنید. شاید در قدم اول بهتر باشد با قطر سیم شروع کنیم. هر چقدر قطر سیم فنر حلزونی بیشتر باشد، محکم و هر چقدر قطر آن کمتر باشد، فنر ضعیف تر می شود.این بدین دلیل است که با افزایش قطر سیم ها، سیم پیچ ها هم سفت تر و محکم تر می شوند.

در نهایت به یاد داشته باشید که پس از خرید فنر حلزونی نباید نیرویی بیشتر از توان فنر به آن وارد کنید. در این صورت شاهد استهلاک و از دست دادن شکل اولیه آن خواهید بود. برای اینکه فنر مناسبی را انتخاب کنید باید ویژگی ها و محل قرارگیری فنر را مشخص کنید.

در هر مکانی اندازه و نوع خاصی از فنر مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از فنر های حلزونی با ویژگی های متفاوتی تولید می شوند و کاربردی متفاوت دارند. فنر حلزونی مانند هر وسیله دیگری به مراقبت و نگهداری درست نیاز دارد. فنر های حلزونی راه حلی ساده و کاربردی برای ذخیره کردن انرژی یا اتصال 2 جزء یا وسیله به همدیگر هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فنر بشقابی با کارشناسان ما تماس بگیرید.