تهران - کیلومتر 14 جاده قدیم کرج - جاده شهریار- بعد از کارخانه جات ایران یاسا - ابتدای شهرک سعید آباد مجتمع صنعتی گلگون - خیابان دوم جنوبی پلاک 5

021-65610906

09122758394

تولید و فروش انواع فنر

در این مقاله از سایت میلاد فنر درباره  تولید و فروش انواع فنر توضیح دادیم همراه ما باشید.


فنر چیست؟

برای اینکه با یک مفهوم یا محصول آشنا شوید، در قدم اول باید با تعریف آن رو به رو شوید. فنر یک قطعه پر اهمیت است که در پاسخ به نیروی خارجی تغییر شکل می دهد و با کاهش نیرو به حالت اولیه خود بر می گردد.

انرژی وارد شده به فنر در شکل آن تغییر ایجاد می کند. به طور کلی میزان فشرده سازی و تغییر شکل فنر به میزان فشاری که به آن وارد می شود، بستگی دارد. در صورتی که نیرویی بیش از توان فنر به آن وارد شود، حالت خود را از دست می دهد و دیگر هرگز به شکل اولیه خود باز نمی گردد.

به همین دلیل در زمان طراحی و ساخت و انواع فنر باید به میزان فشاری که به آن وارد می کنید، توجه کافی را داشته باشید. فنر ها انواع مختلفی دارند که هر کدام در جایی متفاوت استفاده می شوند.

یکی از متداول ترین این فنر ها، فنر کششی است که به شکل استوانه یا مخروط ساخته می شود. همچنین یک فنر مارپیچ فاصله هایی بین هر سیم پیچ دارد. وقتی نیرویی به این سیم پیچ ها وارد می شود، فاصله آن ها کم می شود. نوع سوم فنر، فنر پیچشی نام دارد. در ادامه همه این فنر ها را به صورت مفصل معرفی خواهیم کرد.


فروش فنر

مراکز تولید و فروش انواع فنر برای صنایع و کسب و کار های مختلفی فنر تولید می کنند. این فنر ها در مدل، اندازه و جنس های مختلفی تولید می شوند. یک فنر در تولیدات مختلفی مثل خودرو سازی، تجهیزات پزشکی و بسیاری دیگر از لوازم و دستگاه ها استفاده می شود.

فنر ها مدل های مختلفی هم دارند. شما می توانید هر فنر را در اندازه و با مواد اولیه مختلفی تولید و سفارشی سازی کنید. انتخاب یک فنر از درجه اهمیت بالایی برخودار است؛ زیرا خرید فنر به معنای سرمایه گذاری در کسب و کار خواهد بود.

انتخاب درست و مناسب این فنر ها اهمیت زیادی دارد؛ پس باید در این زمینه دقت کافی را داشته باشید. در ادامه این مقاله درباره نکات پر اهمیت خرید یک فنر و اشتباهات رایجی که خریداران فنر مرتکب می شوند، صحبت می کنیم.


خرید فنر

گاهی انتخاب و خرید فنر مناسب برای پروژه کاری شما، کمی چالش برانگیز می شود. عوامل مختلفی وجود دارد که برای انتخاب یک فنر باید در نظر گرفته شود.

علاوه بر همه این موارد فنر باید عملکرد محصول را بهبود ببخشد و دوام و طول عمر بالایی هم داشته باشد. آیا می دانید برای انتخاب یک فنر مناسب باید به چه ویژگی هایی توجه کنید؟ در ادامه این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

  • ویژگی های فنر

یک فنر باید عملکرد مورد انتظار ما را داشته باشد. این نکته به این معناست که در زمان خرید فنر با فنر های مختلف و کارکرد های متفاوتی رو به رو می شوید. انتخاب یک فنر مناسب بین انبوهی از مدل ها و کارکرد ها بسیار حیاتی است. به طور مثال اگر قصد تولید تشک را دارید، باید فنر فشاری تهیه کنید.

  • اندازه فنر

همه فنر ها در یک اندازه تولید نمی شوند؛ آن ها طیف وسیعی از شکل و اندازه را دارا هستند. اندازه یکی از فاکتور های تاثیر گذار در انتخاب نوع فنر است. در زمان طراحی و انتخاب فنر باید قطر داخلی، قطر خارجی، طول آزاد و ارتفاع جامد آن را در نظر بگیرید. علاوه بر اندازه، به مواد اولیه مصرفی فنر هم توجه کنید.

  • مقاومت در برابر دمای شدید

این از مهم ترین ویژگی ها برای یک فنر است. توانایی مقاومت در برابر سرما و گرمای شدید در صنایع بسیاری از جمله خودروسازی و هوا فضا اهمیت زیادی دارد. اگر قرار است از فنر در محیط های خشن با دمای شدید استفاده کنید، این نکته را به مسئولان و مشاوران فروش فنر گوشزد کنید. انتخاب یک فنر یا مواد اولیه با دوام، کمک می کند تا از شکسته شدن یا ضعیف شدن بدنه فنر جلوگیری کنید. به طور مثال فنری که برای ساخت آن از کربن اینکونل تولید شده است، در دمای تا حدود 870 درجه سانتیگراد مقاومت می کند.

  • مقاومت در برابر خوردگی

علاوه بر مقاومت در برابر دما، فنر باید در برابر خوردگی هم استحکام کافی را داشته باشد. فنر ها در انواع مختلفی وجود دارند و در طیف وسیعی از صنایع و کاربرد ها استفاده می شوند. بسیاری از فنر ها در محیط های خورنده یا مرطوب نصب می شوند. به این ترتیب باید فنر هایی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت و خوردگی مقاومت کافی را داشته باشند. پیشنهاد مشاوران فروش فنر در این موقعیت، محصولاتی هستند که از فولاد ضد زنگ و آلیاژ نیکل ساخته شده اند.

  • مقاومت در برابر نیروی مغناطیسی

آیا قرار است فنر را در محیط مغناطیسی نصب کنید؟ اگر جواب شما مثبت است باید در زمان خرید فنر، یک محصول غیر مغناطیسی را انتخاب کنید. به این شکل فنر در حین استفاده و پس از نصب دچار نوسان نمی شود.

ساخت و تولید انواع فنر

تولید فنر یکی از صنایع پر کاربرد و مهم در عرصه صنعت است. به طور کلی فنر ها انواع مختلفی دارند. هر یک از آن ها در جنس و اندازه های متفاوتی طراحی و تولید می شوند. برای اینکه محصول مورد نظرتان را خریداری کنید، می توانید آن را سفارش دهید.

سفارشی سازی راهی است که به راحتی به محصول مورد نظرتان دست پیدا می کنید. ساخت و طراحی فنر از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. هر یک از انواع مواد اولیه و اندازه های فنر می توانند ویژگی منحصر به فردی را ایجاد کنند.

انتخاب درست هر یک از این ویژگی ها محصول متفاوتی می سازد؛ پس طراحی و سفارش محصولی درست، از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب و خرید یک فنر مناسب می تواند به منزله سرمایه گذاری در بلند مدت باشد؛ پس باید در این زمینه دقت کافی را داشته باشید.

یک فنر وسیله ای است که در هر صنعتی ضروری به حساب می آید. بسیاری از ابزار و وسایل اطراف شما که در طول روز یا محل با آن سر و کار دارید، یک یا چند فنر نیاز دارند. فنر می تواند انرژی مکانیکی را در خود ذخیره کند و بلافاصله یا به فرمان شما آن را در جهت مخالف آزاد کند.

فنر ها هر میزان از بار یا فشاری را که تحمل کنند، بر می گردانند. آشنایی با روند تولید این قطعات می تواند تا حد زیادی در انتخاب و تصمیم گیری شما مفید باشد. در ادامه این مقاله درباره ماهیت فنر، مواد اولیه، مراحل و روش های تولید فنر، نکات مهم در ساختن انواع فنر و چالش های طراحی آن صحبت می کنیم.


مواد اولیه برای ساخت فنر

آلیاژ های فولادی از رایج ترین مواد اولیه برای تولید فنر هستند. محبوب ترین آلیاژ ها عبارت اند از: کربن بالا، کربن کم رنگ روغن، سیلیکون کروم، کروم وانادیوم و فولاد ضد زنگ. فلزات دیگری هم وجود دارند که در ساخت انواع فنر استفاده می شوند.

این فلزات شامل آلیاژ مس بریلیم، برنز، فسفر و تیتانیوم هستند. مواد سرامیکی معمولا برای فنر های مارپیچی که در دمای بالا استفاده می شوند، کاربرد دارد.


مراحل و روش های تولید فنر

فنر ها از مهم ترین قطعاتی هستند که در صنایع مختلف استفاده می شوند. آن ها زندگی روزمره شما را می سازند و در دستگاه های بزرگ صنعتی مورد نیاز شما، به کار گرفته می شوند. برای اینکه بدانید این قطعات در چه فرایندی تولید می شوند، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

در قدم اول، طراحی فنر مهم ترین چیز است. طراحی فنر با کمک مشاورین و تولید کنندگان این حوزه صورت می گیرد. برای طراحی و تعریف یک فنر از معادلات ریاضی مختلفی استفاده می شود. این معادلات توسط نرم افزار های مختلفی تعریف و اعمال می شوند. در ادامه این فرایند، برای ساخت فنر مراحل زیر طی می شود:


سیم پیچی

هر سیم مفتولی تا قطر 18 میلیمتر را می توان به 2 روش سیم پیچی کرد. اولین روش پیچیدن آن به دور یک سنبه یا آربور است. این عمل می تواند روی دستگاه فنر پیچ اختصاصی، ماشین تراش، مته برقی دستی یا ماشین سیم پیچی انجام شود. روش دیگر این کار، پیچیدن سیم بدون سنبه است. این روش سیم پیچی با یک دستگاه کامپیوتر انجام می شود.


سیم پیچ داغ

اگر فلز را حرارت دهید، می توانید از آن یک سیم با حلقه های بزرگ تر بسازید. فولاد پس از داغ شدن، به دور سنبه پیچیده می شود. پس از آن بلافاصله فولاد از دستگاه خارج می شود و در روغن فرو می رود تا فنر سریع سفت و سخت شود.


عملیات حرارتی

فولاد چه به صورت گرم و چه به صورت سرد پیچیده شود، کمی تنش به مواد آن وارد خواهد شد. برای کاهش این تنش، فنر باید پس از گرم شدن خنک شود. فنر در کوره نگه داشته می شود و پس از مدت مشخصی خنک می شود. برای مثال یک سیم موسیقی در مدت یک ساعت تا 260 درجه سانتیگراد گرم می شود.


آسیاب کردن

برای این مرحله از تولید فنر آن را در برابر چرخ ساینده ای قرار می دهند تا به درجه صافی مورد نظر مشتری برسد.


گلوله پینینگ

این مرحله از ساخت فنر می تواند فولاد را مقاوم تر از آن چه هست، کند. مقاومت فنر در این مرحله در برابر خستگی و ترک خوردگی بیشتر می شود.


پوشش

برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی فنر، تمام سطح آن با رنگ آمیزی و مواد پوشاننده محافظت می شود. یکی از روش های تولید فنر در مرحله پوشش، شامل چرخاندن فنر در یک ظرف حاوی پودر فلزی، آب، مواد شیمیایی، شتاب دهنده و دانه های ریز شیشه ای است. یکی دیگر از روش های پوشش دهی در ساخت انواع فنر آبکاری الکتریکی است. در این روش فنر در یک مایع رسانای الکتریکی غوطه ور می شود.


تولید انواع فنر

تقریبا هر چیزی که در اطراف شما با مکانیزم مشخصی عمل کند، به فنر نیاز دارد. از محصولات کوچک در روزمره مثل کنترل تلویزیون تا لوازم و دستگاه های بزرگ تر مثل خودرو و دستگاه های صنعتی کارخانه یک تا چند فنر نیاز دارند.

فنر یکی از قطعات مکانیکی است که انرژی را در خود ذخیره می کند و به همان میزان انرژی که به آن وارد شود، انرژی آزاد می کند. تولید فنر به منظور هل دادن، کشیدن، پشتیبانی، محافظت یا بلند کردن انجام می شود.

انواع مختلف فنر متناسب با گشتاور مورد نیاز برای مصارف مختلف استفاده می شوند. در ادامه درباره مفید ترین و رایج ترین انواع فنر صحبت می کنیم تا با این قطعه بیشتر آشنا شوید.


فنر فشرده یا فشاری

شاید رایج ترین شکل ساخت فنر، ساخت آن به صورت فشرده است که فنر فشرده نام دارد. این فنر ها به صورت مارپیچ پیچیده شده اند. فنر فشاری طوری طراحی شده است که در صورت فشرده شدن، نیرویی در جهت مخالف ایجاد می کند.

این فنر در برابر نیروی خارجی اعمال شده، به صورت خطی مقاوم خواهد بود. فنر فشاری معمولا در ساخت انواع تشک فنری، پنس های جمع شونده، ریموت و سیستم های تعلیق یافت می شود. قطر فنر های فشاری تنوع زیادی دارد و در شکل های ساعت شنی، مخروطی، بشکه ای شکل و... به وجود می آیند.


فنر کششی

فنر های کششی تقریبا به فنر های فشاری شباهت دارند. این فنر ها به صورت مارپیچ پیچیده می شوند. سیم پیچ های فنر کششی در مقایسه با فنر پیچشی محکم تر است. در حالت شل و بدون اعمال فشار هیچ شکافی بین سیم پیچ های فنر کششی وجود ندارد.

طراحی این شکل از فنر به این دلیل است که فنر های کششی باید کشیده شوند نه فشرده. تولید فنر کششی به منظور مقابله با نیرو و ایجاد بار کششی در زمان ورود نیروی خارجی انجام می شود.

همانطور که از فنر کششی مشخص است، تحت کشش قرار می گیرد و در صورت اعمال نیرو، کشیده می شود. ترامپولین یکی از رایج ترین شکل های استفاده از فنر کششی است. سایر جاهایی که از فنر کششی استفاده می شود، درب گاراژ، ترازو، اهرم ها و... هستند.


فنر پیچشی

کاربرد و تولید انواع فنر پیچشی تقریبا شبیه به 2 نوع فنر قبلی است. این فنر ها به صورت مارپیچ پیچیده می شوند. وقتی یک جسم خارجی، به فنر پیچشی فشار وارد می کند، نیرو در جهت مخالف پاسخ داده می شود. از کاربرد های فنر پیچشی می توانیم به گیره لباس، تله موش، گیره و کلیپس مو، لولای در و استارت خودرو اشاره کنیم.


فنر دیسکی

همانطور که از نام این فنر ها مشخص است، شکلی مانند دیسک دارند. برای اینکه فنر به سطح وصل شود، از پیچ استفاده می کنند. 


فنر نیرو ثابت

یکی دیگر از انواع روش های ساخت فنر به فنر نیرو ثابت می انجامد. این فنر ها معمولا در ساعت ها یافت می شود؛ به همین دلیل به آن فنر ساعتی هم می گویند. همانطور که نام این فنر مشخص است، تولید انواع فنر نیرو ثابت، با هدف تولید مقدار ثابتی از انرژی دورانی انجام می شود. یکی از اهداف استفاده از این فنر ایجاد تعادل است. 


فنر برگ

یکی دیگر از فنر هایی که در زمان طراحی و ساخت فنر با آن مواجه می شوید، فنر برگ نام دارد. این فنر یکی از قدیمی ترین انواع فنر هاست. در واقعه فنر برگ، ورقه های مستطیل شکلی هستند که روی یکدیگر قرار می گیرند. از فنر برگ برای سیستم تعلیق خودرو و چرخ ها استفاده می شود. برای وسایل نقلیه سنگینی مثل کامیون از ورقه های بیشتری استفاده می شود. 


فنر میله کشی

برای تولید فنر میله کشی باید فنر کششی و فشاری را با هم ترکیب کنید. برای ساخت این فنر سیم های پیچیده شده را با یک سیم U شکل ترکیب می کنند. وقتی در یک دستگاه یا مکان به ویژگی محدود کننده فنر فشاری و ویژگی کشش فنر کششی نیاز باشد، باید برای طراحی ساخت فنر میله کشی اقدام کنید.

این فنر در اثر وارد شدن فشار به آن، فشرده می شود و میله های کششی آن هم کشیده می شوند. یک فنر معمولی را در نظر بگیرید. اگر یک فنر معمولی به صورت مرتب در معرض فشار و انحرافات قرار بگیرد، تغییر شکل می دهد و خاصیت اصلی خود را از دست می دهد. فنر های میله کششی از این اختلال در عملکرد و خرابی ها جلوگیری می کنند. کاربرد های رایج میله فنری شامل اتصال قایق و روکش استخر هستند. 


فنر بند کشی

برای اینکه با ساخت فنر بند کشی بیشتر آشنا شوید، یک فنر فشاری بردارید. ابتدا و انتهای این فنر را به یکدیگر وصل کنید تا یک فنر گرد تشکیل شود. وقتی یک نیروی خارجی روی این فنر اعمال می شود، بدنه آن منقبض می شود تا به شکل و قطر اصلی برگردد.

از کاربرد های رایج فنر بند کشی می توانیم به سیستم های نقاله و موتور های تسمه محور اشاره کنیم. با ساخت فنر بند کشی می توانید مطمئن باشید که فنر می تواند فشار را از هر جهت تحمل کند. 


فنر مخروطی

یکی دیگر از انواع فنر ها، شکلی مخروطی دارد. آن ها همان فنر های فشاری هستند که از سیم فلزی ساخته شده اند و شکلی مخروطی دارند. ضخامت این فنر ها از 1 تا 32 میلیمتر متفاوت است. 

با مطالعه درباره فنر هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، می توانید بفهمید که روش های تولید فنر با تنوع بالایی صورت می گیرد. هر یک از این فنر ها می توانند نیاز خاصی از انسان را برطرف کنند. علاوه بر فنر های بالا، بخشی دیگر از این قطعات در دسته فنر های سنتی قرار نمی گیرند. فنر های مدرنی مثل فنر بادی، فنر هیدرولیک و فنر گازی از جمله مواردی هستند که نمی توانیم آن ها را در دسته بندی فنر های سنتی و رایج قرار دهیم. 


تولید و فروش انواع فنر

برای استفاده از یک فنر باید مرحله طراحی و ساخت انواع فنر را بگذرانید. در صورتی که فنر های آماده در بازار پاسخگوی نیاز شما نباشند، بهترین کار طراحی و سفارشی سازی آن است. با سفارشی سازی می توانید اندازه و ویژگی های منحصر به فرد محصول را از تولید کننده بخواهید و به راحتی به محصول دلخواهتان برسید. در ادامه چند نکته برای انتخاب و تولید فنر مناسب وجود دارد که می توانید آن ها را مطالعه کنید. 

کیفیت

ساخت انواع فنر ارزان قیمت یک گزینه است. با این حال برای بسیاری از مشتریان کیفیت حرف اول را می زند. بسیاری از فنر ها برای صنایع خاصی مثل تجهیزات پزشکی، یا دفاعی استفاده می شوند. استاندارد کیفی و استفاده نهایی پس از تولید این فنر ها، باعث افزایش هزینه ساخت آن ها می شود. 

هزینه

هزینه تولید انواع فنر نسبت به عوامل مختلفی تعیین می شود. یک فنر سفارشی همه ویژگی های مورد نیاز شما را تضمین می کند. مواد اولیه از مهم ترین عواملی است که بر قیمت تولید انواع فنر تاثیر می گذارد. قطر سیم و ابعاد فنر هم باید دقیق باشد. 

کاربرد

با توجه به تنوع زیادی که در تولید و ساخت فنر ها وجود دارد، هر یک از آن ها عملکرد ویژه ای دارند. تفاوت هایی در انواع این فنر ها وجود دارد که هر یک از آن ها را برای کار و دستگاه خاصی آماده می کند. به طور مثال کسانی که در زمینه هوا و فضا یا تجهیزات نظامی فعالیت می کنند، به دنبال دسته ای از فنر های صنعتی هستند که تعادل را برقرار کند. در نمونه های دیگر فنر های نیروی ثابت یا فنر های پیچشی ویژگی های منحصر به فرد تری نسبت به فنر های مارپیچ دارند. 

اندازه 

مشخصات فیزیکی و ابعاد فنر از اولین قدم ها برای طراحی و تولید انواع فنر است. منظور از اندازه فقط اندازه و طول فنر نیست بلکه باید درباره انتهای فنر و نوع ماده مصرفی را هم برای تولید کننده مشخص کنید. ابتدا محیطی که قرار است فنر را در آن قرار دهید اندازه بگیرید. اطراف فنر نباید فشاری به آن وارد کنند و در حالت معمولی باعث فشرده سازی آن شوند. اگر فنر روی شفت یا روی سوراخی قرار می گیرد، باید مراقب قطر داخلی و خارجی آن باشید. 

قسمت انتهایی فنر

بخش انتهایی فنر انواع مختلفی دارد. محبوب ترین شکل انتهایی یک فنر، بسته یا مربع است. بخش انتهایی یک فنر در مقاومت و پایداری یکنواخت آن تاثیر به سزایی دارد. بخش انتهایی فنر در بسیاری از انواع فنر موجود است. این بخش انتهایی امکان اتصال به دستگاه ها و اجزای مختلف را فراهم می کند. 

انواع مواد

انتخاب نوع ماده اولیه در طراحی و ساخت انواع فنر بسیار مهم است. انتخاب ماده اولیه نامناسب باعث اختلال در عملکرد فنر و هدر رفتن هزینه ها می شود. گاهی جنس فنر متناسب با محیطی که نصب می شود، متفاوت می شود. به طور کلی اگر قرار است از فنر در محیطی مرطوب استفاده کنید، بدنه آن در معرض خورندگی و زنگ زدگی قرار می گیرد. در این صورت در زمان طراحی و ساخت فنر باید از مواد اولیه ضد زنگ با پوشش مناسب استفاده شود. فولاد ضد زنگ یکی از رایج ترین موادی است که در ساخت فنر مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر آن اینکونل ماده دیگری ای است که دوام بسیار زیادی دارد. هر یک از مواد اولیه مصرفی برای تولید و فروش فنر ویژگی های خاص خود را دارند و طرفداران آن ها در صنایع مختلفی مشغول به کار هستند. به طور کلی به خورندگی، زنگ زدگی، مغناطیسی بودن محیط و دیگر ویژگی های این 2 توجه داشته باشید. هر یک از این فاکتور ها می توانند در جنس و ویژگی های دیگر فنر اثر بگذارند. 


چالش های طراحی و ساخت انواع فنر

طراحی و ساخت فنر فشاری یا هر نوع فنر دیگری آسان نیست. همچون بسیاری از کار های مهندسی دیگر، طراحی یک فنر کاری زمان بر است که به جزئیات زیادی نیاز دارد. با توجه به این جزئیات می توانید نتیجه بهتری را انتظار داشته باشید. در ادامه نکاتی را که باید در زمان طراحی فنر در نظر بگیرید، مطالعه کنید.

انتخاب میزان باریک بودن فنر برای ثبات

فنر ها میزان متفاوتی از نیرو را می توانند تحمل کنند. انتخاب میزان باریکی یک فنر بر میزان خم شدن و انعطاف پذیری آن اثر می گذارد. 

انتخاب یک شاخص فنر مناسب

شاخص فنر به معنای نسبت قطر متوسط به قطر سیم است. این شاخص فنر نشان می دهد که یک فنر به چه میزانی محکم و مقاوم است. شاخص فنر های کوچک معمولا کمتر از 4 است ولی شاخص فنر های بزرگ بالای 15 محاسبه می شود. 

بارگذاری

هر فنر میزان مشخصی از بار و فشار را می تواند تحمل کند. در صورتی که میزان فشار بار بیشتر از حداکثر توان فنر باشد، احتمال خرابی و از بین رفتن این قطعه وجود دارد. انتخاب شما در جنس و فرایند تولید فنر تاثیر زیادی در میزان فشار قابل تحمل آن دارد. با این حال توجه به ابعاد، در زمان ساخت انواع فنر بسیار مهم است. در اینجا هم طول فنر شما در میزان مقاومت آن اثر دارد. 

در نهایت به یاد داشته باشید که انتخاب و تولید فنر مناسب، برای هر کسب و کاری از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. خرید یک فنر خصوصا اگر در تعداد زیاد باشد یا هزینه آن زیاد تمام شود، به معنای یک سرمایه گذاری بزرگ و مهم برای یک کسب و کار تلقی می شود.

اگر در انتخاب آن دقت کافی نداشته باشید، ممکن است دچار ضرر و زیان های زیادی شوید. قبل از خرید و اقدام برای ساخت انواع فنر همه جوانب از جنس و اندازه فنر را بسنجید و بعد محصول مورد نیازتان را سفارشی سازی و خرید کنید.

هر فنر با ویژگی های خاصی برای مکان های متفاوتی طراحی و تولید می شود. هر یک از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن ها را از نمونه های مشابه دیگر متمایز می کند. با یک انتخاب درست می توانید اطمینان داشته باشید که دستگاه مورد نظر شما به کمک فنر، به بهترین نحو کار می کند.