تهران - کیلومتر 14 جاده قدیم کرج - جاده شهریار- بعد از کارخانه جات ایران یاسا - ابتدای شهرک سعید آباد مجتمع صنعتی گلگون - خیابان دوم جنوبی پلاک 5

021-65610906

09122758394

تولید واشر

تولید واشر کاری تخصصی و مهم است که برای بسیاری از صنایع سودمند است. این قطعات کوچک و کاربردی برای رفع انواع نیاز های شما در صنعت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب درست و اساسی این واشر ها از اهمیت بالایی برخوردار است. یک انتخاب اشتباه می تواند آسیب های زیادی به دستگاه و خود واشر وارد کند.

برای اینکه یک واشر مناسب انتخاب کنید باید فاکتور هایی را در نظر بگیرید. در صورتی که بخواهید از واشر در جای به خصوصی استفاده کنید یا واشر مورد نظرتان باید ویژگی های خاصی داشته باشد، این امکان وجود دارد که واشر مورد نظرتان را به تولید کننده انواع واشر صنعتی سفارش دهید.

به این شکل می توانید یک قطعه متناسب با همه نیاز های خود تحویل بگیرید. در این مقاله می توانید با نحوه طراحی واشر، مواد اولیه مختلف برای واشرسازی، فاکتور های قابل توجه در انتخاب واشر و در نهایت معیار های دسته بندی انواع واشر آشنا شوید.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره تولید کننده سری فنر هالوژن هستید به این صفحه مراجعه کنید.


تولید کننده انواع واشر صنعتی

واشر ها وسیله ای برای مهر و موم یا پر کردن شکاف بین 2 جزء جفت شده در یک ساختار یا دستگاه هستند. واشر ها در صورتی که به درستی طراحی، ساخته و نصب شوند از خروج مایعات و ورود آلاینده ها به تجهیزات جلوگیری می کنند.

این قطعات نقش مهمی در جا به جا کردن سیالات و و پردازش آن ها دارند؛ به همین دلیل نحوه ساخت و طراحی آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه درباره برخی از ملاحظات طراحی واشر اشاره می کنیم.

اگر واشر به صورت اشتباه انتخاب یا نصب شود، باعث بروز نشتی، آسیب و سایر مشکلات در دستگاه می شود. علاوه بر آن امکان سایش و خرابی زود هنگام هم وجود دارد. در این صورت باید واشر ها را به صورت مرتب تعویض کنید. با در نظر گرفتن این شرایط، انتخاب و تولید واشر مناسب از درجه اهمیت بالایی برخوردار می شود. نکات زیر می تواند شما را تا حدودی در این راستا راهنمایی کنند.

مجموعه میلاد فنر مفتخر است تمامی خدمات مربوط به تولید کننده فنرهای کششی را در اختیار شما قرار دهد.


مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی انتخاب شده تا حد زیادی در نوع واشری که به آن نیاز دارید، به شما کمک می کند. با این اوصاف در نظر گرفتن این که چه کیفیتی از واشر انتظار دارید و چه موادی با مصالح مصرفی شما مطابقت دارد، بسیار مهم است.


محیط کاربردی

شرایط محیطی که واشر در معرض آن قرار می گیرد، در انتخاب شما و طراحی تولید کننده انواع واشر صنعتی اثر می گذارد. برای این کار باید مشخص کنید که واشر قرار است در چه محدوده دمایی نصب شود و قرار است تحت چه میزان فشاری قرار بگیرد.


تولید واشر و مواد آن

واشر ها در اندازه و با جنس های مختلفی تولید می شوند. انتخاب هر یک از آن ها به محل نصبشان بستگی دارد.


سیلیکون

سیلیکون یک ماده اولیه بسیار منعطف و نرم است که در انواع جامد، فوم و اسفنجی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده با قرار گرفتن در کنار بسیاری از مواد شیمیایی، واکنش نشان نمی دهد و خراب نمی شود. خواص این ماده برای تولید کننده انواع واشر صنعتی ایده آل است. از ویژگی های دیگر آن می توانیم به استحکام، انعطاف پذیر ماندن در دمای بالا یا پایین، مقاومت در برابر آب و انقباض اشاره کنیم.


نئوپرن

نئوپرن یک ترکیب لاستیکی و با دوام است که در برابر ترکیبات شیمیایی خورنده خاصیت خود را از دست نمی دهد. این ماده کاربردی در دمای بالا تر از 120 درجه سانتیگراد تا منفی 40 درجه سانتیگراد انعطاف پذیری خود را حفظ می کند.


نیتریل

نیتریل هم حالتی لاستیکی دارد که از استحکام خوبی برخوردار است. استفاده از آن خصوصا در محیط های در معرض موادی مثل گریس، روغن و آب پیشنهاد می شود.


فاکتور های مهم برای انتخاب واشر

در یک کارخانه تولید کننده انواع واشر صنعتی بخش مهمی از تولید، انتخاب مواد است. مواد اولیه تضمین می کنند که واشر تولید شده تا چه حد قابل اطمینان است. مواد اولیه واشرسازی باید همیشه با دقت و متناسب با کاربردی که دارد، انتخاب شود.

با این وجود یک سری فاکتور استاندارد و جهانی وجود دارند که باید در زمان انتخاب ماده اولیه، در نظر بگیرید. فاکتور هایی که باید در نظر داشته باشید شامل دما، فشار، سازگاری با مواد کاربرد و هزینه می شود.


دما

دمای محلی که قرار است واشر را در آن نصب کنید، تعیین کننده جنس واشر است. در یک قاعده کلی می توانیم بگوییم با افزایش دمای محیط، محدوده مواد اولیه انتخابی شما هم کمتر می شود. هر چقدر ماده اولیه واشر در برابر دما مقاومت بیشتری داشته باشد، در این شرایط دیر تر خراب یا شکسته می شود.

در صورتی که به مرور زمان و پس از نصب واشر، دمای محیط یا دستگاه افزایش پیدا کند، بهتر است به فکر یک واشر جایگزین باشید.


فشار

مواد اولیه برای تحمل فشار یک دستگاه تفاوت دارد. همانطور که با افزایش دمای اعمال شده، ماده مورد نیاز برای تولید تغییر می کند، درباره فشار هم این قاعده وجود دارد. باید به این نکته توجه کنید که گاهی فشار در یک دستگاه یا قطعه یکسان و مداوم نیست. به این ترتیب بهتر است حداکثر فشاری را که ممکن است وارد شود، در نظر بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فنر صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.


سازگاری با مواد

هر یک از مواد اولیه برای ساخت واشر مقاومت متفاوتی در برابر مواد شیمیایی مختلف مثل سیالات و گاز ها دارند. متناسب با جنس ماده ای که یک دستگاه دارد، یک واشر می تواند انتخاب درست تری نسبت به محصولات مشابه خودش باشد.

برخی از دستگاه ها اصطلاحا خوش خیم هستند. این در حالی است که برخی دیگر از انواع دستگاه ها از مواد اسیدی، سوزاننده، خورنده، سمی، ساینده و... تشکیل می شوند. در زمان مراجعه به تولید کننده انواع واشر صنعتی باید این نکته را یادآور شوید که واشر با جنس محیط سازگاری کافی داشته باشد. تولید کنندگان و مشاوران در این زمینه می توانند راهنمایی و مشاوره مناسب را ارائه کنند.


کاربرد

اگر بخواهیم با دید تخصصی تری به انتخاب واشر نگاه کنیم، باید بگوییم که در تولید واشر فاکتور هایی مثل هندسه، مساحت سطح و وضعیت اتصالات هم در انتخاب واشر نقش دارند. انتخاب واشر و سفارش آن به تولید کننده انواع واشر صنعتی در هر مکان و کاربردی متفاوت و منحصر به فرد است.


هزینه های تولید واشر

مواد مختلفی که یک تولید کننده انواع واشر صنعتی استفاده می کند، هزینه های متفاوتی دارند. با این حال هزینه تولید آن فقط یک جنبه از هزینه هایی است که باید در نظر بگیرید. هزینه های اضافی دیگری مثل هزینه نصب، هزینه عملیاتی، هزینه تعمیر و نگهداری، هزینه انرژی فقط بخش کوچکی از هزینه هایی است که پس از تولید کردن واشر باید بپردازید. به همه این هزینه ها، هزینه چرخه عمر می گوییم.

اگر به دنبال خرید فنر بشقابی هستید به این صفحه مراجعه کنید.


تولیدکننده انواع واشر صنعتی

شاید به جرئت بتوانیم بگوییم که واشر های صنعتی در انواع بی شماری تولید می شوند. واشر های صنعتی یکی از اجزای کلیدی و مهم در صنایع مختلف هستند. این قطعات وظیفه آب بندی اتصالات برای جلوگیری از لرزش و نشت را ایفا می کنند. واشر های صنعتی با انواع مواد الاستومری یا مواد دیگر ساخته می شوند. واشر ها بر اساس عملکرد و مواد اولیه به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.


واشر صنعتی غیر فلزی بر اساس عملکرد

تولید کننده انواع واشر صنعتی آن ها را بر اساس هدف شما در کنار یکدیگر قرار می دهد. 3 مورد از رایج ترین کاربرد هایی که تولید واشر برای آن صورت می گیرد، شامل نصب، آب بندی و جلوگیری از لرزش است. واشر های صنعتی ضد لرزش برای استفاده در دستگاه هایی که فرکانس و ارتعاش تولید می کنند، مناسب هستند.

با سرکوب کردن ارتعاش دستگاه، از تلف شدن میزان قابل توجهی انرژی جلوگیری می شود. ضمن اینکه آسیب های ناشی از لرزش با این واشر کاهش پیدا می کند.

بی شک مهم ترین کارکرد یک واشر، آب بندی است. بیشتر واشر ها برای جلوگیری از نشتی در دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای تامین این نیاز معمولا از واشر های لاستیکی استفاده می شود که می توانند جلوی نشت آب را بگیرند. تولید کننده انواع واشر صنعتی با طراحی این واشر سلامت دستگاه های صنعتی را تضمین می کند.


انواع واشر صنعتی بر اساس مواد اولیه

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در تولید واشر اهمیت زیادی دارد، جنس آن است. جنس واشر ها از لاستیکی تا فلزی متفاوت است و هر کدام کاربرد خاصی دارند. در تولید واشر جنس آن را محلی که قرار است از آن استفاده شود، رابطه مستقیم دارد. برای اینکه یک محصول مناسب انتخاب کنید باید در این زمینه با مشاوران و فروشندگان با تجربه مشورت داشته باشید.

در نهایت به خاطر داشته باشید که قبل از انتخاب و تولید واشر مناسب، باید محیط و ویژگی های آن را به خوبی بررسی کنید. دما و فشاری که قرار است به واشر وارد شود، در انتخاب جنس و اندازه آن نقش زیادی دارد. اندازه و جنس واشر باید تحمل میزان فشاری را که به آن وارد می شود، داشته باشد.

در صورتی که توان و قدرت تحمل واشر بیش از فشار وارد شده باشد، احتمال آسیب به واشر یا دستگاه صنعتی وجود دارد.

ما در مقاله های قبلی درباره فنر پیچشی توضیح دادیم برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.